krishanlaljaspal

Joined June 2015

I RETIRED FROM THE RANK OF LT COL FROM THE INDIAN ARMY. TOOK PREMATURE RETIREMENT FROM 31 MAY 1991 AND JOINED CENTRAL GOVT. SERVICE IN CABINET SECRETARIAT IN THE POST OF CHIEF INSPECTOR OF ARMAMENTS WITH EFFECT FROM 01 JUNE 1991 AND RETIRED FROM THERE AFTER RENDERING TEN ANF HALF YEARS OF SERVICE ON 31 AUG 2001.
Visit on Facebook

krishanlaljaspal hasn’t made any Applets yet